top of page

HALI BAKIMI VE TEMİZLİĞİ

Halı Nasıl Temizlenir, Leke Tutmayan Halı, Kolay Temizlenen Halı, Halı Bakımı, Halı Yıkama, Halı Temizliği, Halıdan Leke Nasıl Çıkarılır, Çay Lekesi, Kahve Lekesi, Profesyonel Halı Yıkama, Makinede Halı Yıkanır mı?

     Dekorasyonunuzun tamamlayıcı parçalarından halı seçiminde bazen şık ve modern olması bazen ise kolay temizlenebilir olmasına daha çok dikkat ederiz. Sizin için özenle üretilen halınızı uzun yıllar ilk günkü şıklığı ile kullanabilmeniz için aşağıdaki unsurlara dikkat etmenizi önemle tavsiye ediyoruz. 

    · Halınız çırpılmamalı, dövülmemeli, elektrik süpürgesinin fırçasız uçları ile süpürülmelidir.
    · Halınızın üzerine koyulan sehpa, koltuk vs. eşya var ise iz yapmaması için yerleri ara ara değiştirilmeli, temas eden yerler elektrik süpürgesinin fırçasız uçları ile süpürülmelidir.

Kahve Lekesi Nasıl Çıkarılır, Çay Lekesi Nasıl Çıkarılır, Halı Nasıl Temizlenir, Halıyı Ne Zaman Yıkatmalıyım, Hangi Halı Yıkanır, Lekeye Nasıl Müdahale Edilir, Salça Lekesi, Yağ Lekesi, Kirli Halı, Halı Nasıl Silinir

     Halı lekelerini temizlemede bir numaralı kural, kökeni ne olursa olsun, bir dökülme meydana geldiğinde hemen harekete geçmektir. Halınızda lekenin kurumasına izin vermeyin çünkü daha sonra çıkarmak çok daha zor olacaktır.

     Sıvı dökülme durumlarında öncelikle sıvı dağılmadan kağıt havlu ile tampon uygulanarak fazla sıvı emilmeli, kesinlikle ağartıcı kimyasal içeren temizlik maddeleri (çamaşır suyu gibi) kullanılmamalıdır.


 

Halılardan Lekeler Nasıl Çıkarılır, Halıdaki Lekeye Nasıl Müdahale Edilir, Profesyonel Halı Yıkama İşlemi, Hangi Sabun Kullanılır, Makinede Halı Yıkanır Mı, Kimyasal Olmadan Leke Çıkar Mı, Carpet, Rug, Dirty Carpet and Rug

    · Sıvının döküldüğü alan tampon uygulamasından sonra soğuk su ve doğal sabun ile silinmelidir.
    · Silme işlemi lekeyi dağıtmayacak bir şekilde, yumuşak ve beyaz bir bez yardımı ile halının tüy yatımı yönüne doğru olmalı; dairesel ve sert ovma işlemlerinden kaçınılmalıdır.
    · Temiz ve sadece duru su ile ıslatılmış bir bez kullanarak alanı durulayın. 
    · 
Temizlenen bölgede kalan temiz su havlu peçete ile tekrar tampon yapılarak iyice emdirilmeli ve tamamen kuruyana kadar üzerine basılmamalıdır.

Çamaşır Makinesinde Halı Yıkanır Mı, Çamaşır Makinesinde Halı Nasıl Yıkanır, Hangi Halılar Makinede Yıkanır, Zararlı Kimyasallar, Doğal Halı Temizliği, Halı Tamiri, Saçak Tamiri, Profesyonel Halı Yıkama, Leke Nasıl Çıkartılır, Tampon Nedir, Tampon Nasıl Uygulanır

     Halınız derin temizliğe ihtiyaç duyulduğunda eğer makinede yıkanabilir ibaresi bulunan bir ürünümüz ise çamaşır makinesinde narin programda maksimum 30 derecede yıkayabilirsiniz.
     Yıkama sırasında kesinlikle kimyasal temizleyiciler (çamaşır suyu vb.) kullanılmamalı ve yıkama suyunun sıcaklığı 30 dereceyi aşmamalıdır.

Halı Neden Yıkanır, Hangi Lekeler Çıkmaz, Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkartılır, Halı Yıkamak Zararlı Mıdır, Çay Lekesi Nasıl Çıkartılır, Salça Lekesi Nasıl Çıkartılır, Kahve Lekesi Nasıl Çıkartılır, Profesyonel Halı Yıkama İşlemi, Hangi Sıklıkla Halılar Yıkatılmalı

     Her ne kadar halılarınızı düzenli olarak temizleseniz de ev ortamında yaptığınız temizlik yeterli olmayabilir. Unutulmamalıdır ki en etkili çözüm, halınızı profesyonelce temizletmektir.

 

Halı Yıkama, El Dokuma Halı Yıkama, İncek Halı Yıkama, Çayyolu Halı Yıkama, Bambu Halı Yıkama, En Yakın Halı Yıkama, En Hızlı Halı Yıkama,
ankara halı yıkama çayyolu incek halı yıkama_edited.jpg

Sözde Değil, Özde Temizlik
Halılarımız Çocuklarımızın Oyun Alanıdır.
Halılarınızı Bu Bilinçle Yıkıyoruz Tertemiz Ve 
Hijyenik Halılar İçin Bizi Arayın...

bottom of page